- Pradžia
- Ingredientai
- Cinko gliukonatas
Cinkas yra labai svarbus beveik kiekvienam jūsų sveikatos aspektui. Cinkas yra būtinas daugiau kaip 300 fermentų, kurie dalyvauja medžiagų apykaitos, virškinimo, nervinėje bei kitoje veikloje, taip pat palaiko imuninės sistemos funkciją, augimo procesus, žaizdų gijimą. Šis mineralas taip pat yra labai svarbus odos sveikatai, DNR sintezei ir baltymų gamybai.
Tyrimai rodo, kad šis mineralas gali pagerinti imuninę funkciją, stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje ir padėti išlaikyti jūsų odą, akis ir širdį sveikus. Rinkdamiesi cinko priedą, pastebėsite, kad yra daugybė šio mineralo skirtingų formų. Šios įvairios cinko formos skirtingai veikia sveikatą. Vienas iš labiausiai paplitusių be recepto parduodamų cinko formų - cinko gliukonatas. Cinko gliukonatas yra maisto papildas, kurio sudėtyje yra cinko druskos formos gliukono rūgšties. Tai viena iš plačiausiai prieinamų ir ekonomiškiausių cinko formų. Kaip būtinas mikroelementas, cinkas yra labai svarbus daugelyje biologinių procesų, veikia kaip antioksidantas ir stiprina imuninę sistemą. Nors veikimo mechanizmas nėra iki galo žinomas, cinko papildai gali būti naudojami imunitetui nuo virusų stiprinti arba gali sutrikdyti tam tikrų virusų, tokių kaip žmogaus papilomos virusas (ŽPV), replikaciją. Cinkas veikia kaip galingas antioksidantas ir svarbus organizmui dėl jo gebėjimo sustiprinti imuninę sistemą ir kovoti su uždegiminiais procesais organizme. Cinkas yra gerai žinomas dėl savo vaidmens kontroliuojant cukraus kiekį kraujyje ir insulino sekreciją. Kai kurie tyrimai rodo, kad cinkas gali padėti išlaikyti pastovų cukraus kiekį kraujyje ir pagerinti jūsų kūno jautrumą insulinui. Cinko papildai taip pat puiki priemonė skatinti odos sveikatą ir gydyti tokias odos ligas, kaip aknė. Geltonosios dėmės degeneracija yra dažna akių liga ir viena iš pagrindinių regėjimo praradimo priežasčių visame pasaulyje. Būtent cinko papildai dažnai naudojami siekiant sulėtinti su amžiumi susijusios geltonosios dėmės degeneracijos progresavimą ir padėti apsisaugoti nuo regėjimo praradimo bei apakimo.
Tokiomis sąlygomis kaip alkoholizmas, įvairūs nudegimai, kepenų cirozė, cukrinis diabetas valgymo sutrikimai, skrandžio pašalinimas, celiakija, Krono liga, opinis kolitas, kasos ir inkstų ligos, dermatozės, psoriazė, ilgalaikis stresas – cinko kiekis turi būti padidintas ar vartojamas papildomai. Kasdien papildant 15–30 mg cinko savo maitinimosi racioną, pagelbėsite savo imuninei sistemai, akių, širdies ir odos sveikatai. Tačiau, neviršykite rekomenduojamos 40 mg ribos. Kapsulių, tablečių ir pastilių pavidalu yra daugybė galimybių gauti dienos cinko dozę, neatsižvelgiant į pasirinktą tipą.