Geriausi pašėlusių rudens kainų pasiūlymai Geriausi pašėlusių rudens kainų pasiūlymai

Cinko gliukonatas

Cinko gliukonatas

Cinko glikonato svarba

Cinkas yra labai svarbus beveik kiekvienam jūsų sveikatos aspektui. Cinkas yra būtinas daugiau kaip 300 fermentų, kurie dalyvauja medžiagų apykaitos, virškinimo, nervinėje bei kitoje veikloje, taip pat palaiko imuninės sistemos funkciją, augimo procesus, žaizdų gijimą. Šis mineralas taip pat yra labai svarbus odos sveikatai, DNR sintezei ir baltymų gamybai.

Cinko glikonato nauda sveikatai

Tyrimai rodo, kad šis mineralas gali pagerinti imuninę funkciją, stabilizuoti cukraus kiekį kraujyje ir padėti išlaikyti jūsų odą, akis ir širdį sveikus. Rinkdamiesi cinko priedą, pastebėsite, kad yra daugybė šio mineralo skirtingų formų. Šios įvairios cinko formos skirtingai veikia sveikatą. Vienas iš labiausiai paplitusių be recepto parduodamų cinko formų - cinko gliukonatas. Cinko gliukonatas yra maisto papildas, kurio sudėtyje yra cinko druskos formos gliukono rūgšties. Tai viena iš plačiausiai prieinamų ir ekonomiškiausių cinko formų. Kaip būtinas mikroelementas, cinkas yra labai svarbus daugelyje biologinių procesų, veikia kaip antioksidantas ir stiprina imuninę sistemą. Nors veikimo mechanizmas nėra iki galo žinomas, cinko papildai gali būti naudojami imunitetui nuo virusų stiprinti arba gali sutrikdyti tam tikrų virusų, tokių kaip žmogaus papilomos virusas (ŽPV), replikaciją. Cinkas veikia kaip galingas antioksidantas ir svarbus organizmui dėl jo gebėjimo sustiprinti imuninę sistemą ir kovoti su uždegiminiais procesais organizme. Cinkas yra gerai žinomas dėl savo vaidmens kontroliuojant cukraus kiekį kraujyje ir insulino sekreciją. Kai kurie tyrimai rodo, kad cinkas gali padėti išlaikyti pastovų cukraus kiekį kraujyje ir pagerinti jūsų kūno jautrumą insulinui. Cinko papildai taip pat puiki priemonė skatinti odos sveikatą ir gydyti tokias odos ligas, kaip aknė. Geltonosios dėmės degeneracija yra dažna akių liga ir viena iš pagrindinių regėjimo praradimo priežasčių visame pasaulyje. Būtent cinko papildai dažnai naudojami siekiant sulėtinti su amžiumi susijusios geltonosios dėmės degeneracijos progresavimą ir padėti apsisaugoti nuo regėjimo praradimo bei apakimo.

Cinko glikonato poreikis ir vartojimas

Tokiomis sąlygomis kaip alkoholizmas, įvairūs nudegimai, kepenų cirozė, cukrinis diabetas valgymo sutrikimai, skrandžio pašalinimas, celiakija, Krono liga, opinis kolitas, kasos ir inkstų ligos, dermatozės, psoriazė, ilgalaikis stresas – cinko kiekis turi būti padidintas ar vartojamas papildomai. Kasdien papildant 15–30 mg cinko savo maitinimosi racioną, pagelbėsite savo imuninei sistemai, akių, širdies ir odos sveikatai. Tačiau, neviršykite rekomenduojamos 40 mg ribos. Kapsulių, tablečių ir pastilių pavidalu yra daugybė galimybių gauti dienos cinko dozę, neatsižvelgiant į pasirinktą tipą.

  • Cervantes, J., Eber, A. E., Perper, M., Nascimento, V. M., Nouri, K., & Keri, J. E. (2018). The role of zinc in the treatment of acne: A review of the literature. Dermatologic therapy, 31(1), e12576.
  • Jayawardena, R., Ranasinghe, P., Galappatthy, P., Malkanthi, R. L. D. K., Constantine, G. R., & Katulanda, P. (2012). Effects of zinc supplementation on diabetes mellitus: a systematic review and meta-analysis. Diabetology & metabolic syndrome, 4(1), 13.
  • Prasad, A. S., Bao, B., Beck, F. W., Kucuk, O., & Sarkar, F. H. (2004). Antioxidant effect of zinc in humans. Free Radical Biology and Medicine, 37(8), 1182-1190.
  • Rutter, G. A., Chabosseau, P., Bellomo, E. A., Maret, W., Mitchell, R. K., Hodson, D. J., ... & Hu, M. (2016). Intracellular zinc in insulin secretion and action: a determinant of diabetes risk?. Proceedings of the Nutrition Society, 75(1), 61-72.
  • Smailhodzic, D., van Asten, F., Blom, A. M., Mohlin, F. C., den Hollander, A. I., van de Ven, J. P., ... & Lechanteur, Y. T. (2014). Zinc supplementation inhibits complement activation in age-related macular degeneration. PloS one, 9(11), e112682.
  • Wegmüller, R., Tay, F., Zeder, C., Brnić, M., & Hurrell, R. F. (2014). Zinc absorption by young adults from supplemental zinc citrate is comparable with that from zinc gluconate and higher than from zinc oxide. The Journal of nutrition, 144(2), 132-136.
  • Zastrow, M. L., & Pecoraro, V. L. (2014). Designing hydrolytic zinc metalloenzymes. Biochemistry, 53(6), 957-978.
  • Roohani, N., Hurrell, R., Kelishadi, R., & Schulin, R. (2013). Zinc and its importance for human health: An integrative review. Journal of research in medical sciences: the official journal of Isfahan University of Medical Sciences, 18(2), 144.
  • Liu, E., Pimpin, L., Shulkin, M., Kranz, S., Duggan, C. P., Mozaffarian, D., & Fawzi, W. W. (2018). Effect of zinc supplementation on growth outcomes in children under 5 years of age. Nutrients, 10(3), 377.
sapiens.lt puslapyje yra naudojami slapukai. Naršydami toliau svetainėje Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais, kurie automatiškai nustatomi tam, kad svetainė veiktų tinkamai ir jų išjungti negalite. Visi slapukai apibūdinti ir jų sąrašas pateiktas žemiau esančioje nuorodoje. Sutikimą galėsite bet kada atšaukti, o slapukus ištrinti.