Išprotėjusios vasaros kainos Išprotėjusios vasaros kainos

Geriausi vitaminai vyrams: kaip juos išsirinkti?

Sapiens laboratorija
Temos: Odai, plaukams, nagams Nervų sistemai Imunitetui Medžiagų apykaitai Maisto papildai grožiui Energijai Gerai savijautai Veido odai

Sunku paneigti faktą, jog kiekvienas kūnas – skirtingas, todėl, kai kalbame apie vyrų ir moterų rūpinimąsi savo sveikata, skirtingais poreikiais stebėtis taip pat nereikėtų. Moterų ir vyrų organizmams funkcionuojant visiškai skirtingai bei susiduriant su savitais iššūkiais, atsiranda ir ne vienodų medžiagų poreikis. Puikiu pavyzdžiu galėtų būti faktas, kad geležies stoka gerokai dažniau dėl menstruacijų ciklo būdinga moterims, kurio metu jos praranda ne mažai kraujo. Tuo metu vyresnio amžiaus vyrai kur kas dažniau susiduria su vitaminų B12 ir D trūkumo rizika, nei to paties amžiaus moterys.

Laikais, kai geriausi vitaminai vyrams parduodami praktiškai kiekvieno papildų gamintojų, išsirinkti iš tikrųjų dėmesio vertą produktą – sunkiau nei atrodo. Todėl šiame straipsnyje nusprendėme išsamiau apžvelgti medžiagas, su kurių trūkumu dažniausiai susiduria stipriosios lyties atstovai bei pasidalinti keletu svarbių patarimų, kurie padės atpažinti konkrečių medžiagų trūkumą jūsų organizme.

Pagrindinė klaida renkantis papildus

Bene didžiausia pasitaikanti klaida, kuri daroma norint padėti savo kūnui – atsitiktinai pasirenkami multivitaminai vyrams. Dažniausiai tai ne tik neatneša jokios naudos, bet ir lemia papildomas išlaidas. Neretai pasitaiko ir atvejų, kai netinkamų vitaminų vartojimas per didelėmis dozėmis netgi pakenkia sveikatai (tokiu pavyzdžiu galėtų būti vitamino E ir kalcio papildų perdozavimas). Todėl, prieš nusprendžiant, kokie vitaminai vyrams turėtų papildyti jūsų kasdienę mitybą, rekomenduojame pasitarti su šeimos gydytoju bei gerai įvertinti organizmo jums siunčiamus signalus. Dažnu atveju pasikeitusi išvaizda bei organizmo reakcija tam tikrose situacijose gali pasakyti daugiau nei atrodo.

Kaip suprasti, kokių vitaminų trūksta organizmui?

Yra žmonių, kurių maistinių medžiagų poreikius gali patenkinti tiesiog sveikai maitindamiesi, nevartodami jokių papildomų preparatų, tačiau neretai pasitaiko atvejų, kai su tam tikrų medžiagų trūkumu susiduriama dėl nepakankamo medžiagų įsisavinimo, amžiaus, sveikatos sutrikimų ar lėtinių ligų. Dažnu atveju konkrečių medžiagų trūkumas gali tapti pasekmėmis fakto, jog tam tikrų maisto produktų, o kartu ir organizmui būtinų medžiagų, žmogus privalo atsisakyti dėl alergijos ar maisto netoleravimo. Susidūrus su šiomis sveikatos problemomis, vitaminai vyrams, praturtinti būtiniausiomis medžiagomis, tampa neatsiejama gyvenimo dalimi.

Jei pastebėjote tokius simptomus, kaip daugiau atsiradusių spuogų, šiek tiek suprastėjo apetitas, pradėjote matyti prasčiau, o su peršalimo ligomis susiduriate gerokai dažniau nei įprastai, greičiausiai jūsų organizmas gali stokoti vitamino A. Taip neretai nutinka, kai didžiąją jūsų maisto dalį sudaro mažai riebalų turintys produktai, nes vitaminas A be pakankamo kiekio gyvulinių ir augalinių riebalų yra pasisavinamas gana prastai. Tokiu atveju ne tik papildomai vartokite vitaminą A, bet ir pasistenkite į savo mitybos racioną įtraukti daugiau geltonų ir oranžinių vaisių bei daržovių, riebios žuvies, sviesto bei pieno produktų. Greičiau organizme vitamino A kiekį atstatyti padės ir morkos, petražolės bei špinatai.

Dažnai kamuojanti nemiga, trūkinėjantys lūpų kampučiai, iš burnos sklindantis nemalonus kvapas bei dažnai užeinantys galvos skaumai – pagrindiniai, kasdienybėje nesunkiai pastebimi B grupės vitaminų trūkumo požymiai. Norint jo balansą savo organizme atstatyti greičiau, rekomenduojama vartoti ne tik papildus, bet ir valgyti daugiau rupių miltų duonos, daržovių ir riešutų. Vitamino B12 taip pat galima rasti jautienoje, kiaulienoje ar pieno produktuose, vitamino B3 gausu naminių paukščių mėsoje, jūrinėje žuvyje bei ankštiniuose augaluose.

Greitai užklumpantis nuovargis ar be priežasties pradėjęs augti svoris – dažnai liudija apie vitamino C trūkumą, kurį neretai išprovokuoja miego sutrikimai ar žalingi įpročiai (pavyzdžiui, nikotinas vitaminą C iš organizmo pašalina ypač greitai). Tiesa, citrusinių vaisių valgymas – ne visiems priimtina išeitis, todėl taip pat rekomenduojama mitybą papildyti kiviais, brokoliais bei špinatais, kurie prisidės prie greitesnio vitamino atstatymo organizme pradėjus vartoti papildus.

Stipri nuotaikų kaita bei nuolatinis sąnarių maudimas neretai įspėja apie vitamino D trūkumą vyro organizme. Šis trūkumus ypač būdingas šaltuoju metų laiku, kai mūsų klimato zonoje labai trūksta saulės spindulių. Verta žinoti, kad natūraliu būdu vitaminas D vyrams gaminamas tik odą veikiant saulės spinduliams. Svarbu žinoti, jog šio vitamino trūkumas taip pat neleidžia pasisavinti kalcio, o tai neigiamai veikia kaulus ir dantis. Siekiant kuo greičiau atstatyti vitamino D organizme trūkumą, rekomenduojama daugiau laiko leisti lauke, o į savo mitybos racioną įtraukti daugiau trynių, kepenėlių bei jūros gėrybių.

Kalbant apie tai, kokių vitaminų gali trūkti šiuolaikinio, nuolat skubančio ir didelį stresą patiriančio vyro organizmui, svarbu akcentuoti, kad dažnais atvejais trūksta ne vieno konkretaus vitamino, o visos vitaminų grupės. Todėl, tiek siekiant atstatyti konkrečios vitaminų grupės balansą, tiek norint vartoti papildus profilaktiškai, geriausi vitaminai vyrams dažniausiai yra multivitaminų kompleksai. Specialiai vyrams subalansuoti papildai padeda palaikyti normalų svarbiausių medžiagų balansą bei atstatyti būtiniausių medžiagų trūkumą, apie kurį dažnai byloja kasdien jaučiami, iš pirmo žvilgsnio dažnai nesureikšminami sveikatos sutrikimai.

Kokie vitaminai įprastai reikalingi vyro organizmui?

Atsakyti į klausimą, kokie papildai šių dienų vaistų rinkoje gali būti įvardijami kaip geriausi vitaminai vyrams, nėra taip paprasta, kaip gali pasirodyti. Atsižvelgiant į tai, kad kiekvieno vyro organizmas yra unikalus – pasižymi tam tikrų medžiagų trūkumu ir pertekliumi – rasti tobulą formulę, tinkamą kiekvienam stipriosios lyties atstovui, taip pat sunku.

Todėl, rinkdamiesi vieną ar kitą multivitaminų rūšį kasdieniam naudojimui, būtinai atkreipkite dėmesį į jų sudėtį. Kokybiškų multivitaminų vyrams sudėtyje dažniausiai rasite ne tik didelį kiekį mikroelementų (kurių poreikis dažniausiai priklauso nuo amžiaus ir lėtinių ligų), bet ir svarbiausių vitaminų bei mineralų.

Kokybiški papildai vyrams dažniausiai yra praturtinti vitaminu A, kuris yra būtinas gerai odos, akių būklei bei stipriai imuninei sistemai bei vitaminu C, atsakingu ne tik už imuninę sistemą, bet ir kolageno organizme gamybą. Vyrams skirtuose multivitaminuose rasite ir daug B grupės vitaminų, kurie dalyvauja energijos apykaitoje ir raudonųjų kraujo kūnelių gamyboje (itin svarbių kraujotakos ligų prevencijai). Visi suprantame, koks svarbus fizinis pajėgumas yra kiekvieno vyro gyvenime, todėl kalcis, magnis, vitaminas D ir vitaminas K – ne mažiau svarbios kokybiškų papildų sudedamosios dalys, atsakingos už puikią kaulų ir sąnarių būklę.

Renkantis kokybiškus papildus vyrams, taip pat rekomenduojame atkreipti dėmesį į tai, ar jų sudėtyje yra vitamino E ir seleno, dar žinomų kaip antioksidantų, padedančių apsaugoti organizmo ląsteles nuo įvairių pažeidimų. Vyresnio amžiaus, o ypatingai viršsvorį turintys vyrai kartu su papildais turėtų būtinai gauti magnio ir kalio, reguliuojančių kraujospūdį, širdies ir raumenų susitraukimus bei skatinantys širdies ir kraujagyslių veiklą. Papildomi mineralai ir antioksidantai, veikiantys kaip maisto papildai vyrams potencijai gerinti bei prostatos sutrikimams gydyti, taip pat gali būti priskiriami prie medžiagų, be kurių geriausi vitaminai vyrams – sunkiai įsivaizduojami.

Vitaminas D vyrams – svarbus potencijai

Kalbant apie svarbiausius vitaminus vyrams, būtina akcentuoti išskirtinę vitamino D svarbą. Tyrimais įrodyta, jog vyrai, kurių organizme trūksta D vitamino, yra 2,65 kartus labiau linkę turėti sumažėjusį testosterono kiekį lyginant su tais, kurių organizme vitamino D koncentracija didesnė nei 20 ng/ml. Gerai žinoma, jog testosteronas ne tik turi įtakos lytiniam potraukiui, bet ir daro didelį poveikį nuotaikai, ko pasekoje susiduriama su depresija, nerimu ar irzlumu. Maža testosterono koncentracija gali sukelti depresiją, nerimą ir irzlumą. Dėl šios priežasties vitaminas D vyrams – ypač svarbus papildas, kurio pakankamu kiekiu organizme turėtų rūpintis visi stipriosios lyties atstovai. Ar vyro organizmui trūksta vitamino D nesunkiai nustatyti padės kraujo tyrimai. Rekomenduoja, kad vitamino D koncentracija turi būti ne mažesnė nei 30 ng/ml, siekiamybė turėtų būti maždaug 50–60 ng/ml, nes tuomet gaunama didžiausia nauda.

Tyrimais įrodyta, jog vitaminas D ne tik naudingas testosterono gamybai, tačiau ir gali prailginti gyvenimo trukmę. Jis taip pat atsakingas už geresnį širdies darbą, kraujagyslių veiklą, stiprina kaulus. Norint pagerinti testosterono kiekį, specialistai taip pat rekomenduoja vengti žalingų įpročių, daugiau judėti. Be minėtų žalingų įpročių, tokių kaip rūkymas ir alkoholio vartojimas, vyrams reikėtų kovoti ir su antsvoriu.

Stipraus imuniteto pagrindas – cinkas

Dar vienas preparatas, kurį būtina paminėti kalbant apie vyrams būtinas medžiagas – cinkas. Visų pirma, cinkas ypač svarbus norint palaikyti stiprų imunitetą, nes pasižymi savybe mūsų organizmą apsaugoti nuo toksinų ir pašalinių medžiagų, keliančių grėsmę imuninei sistemai. Šis papildas taip pat sąveikauja su trombocitais ir padeda kraujo krešumui, todėl pakankamas jo kiekis tampa ypač svarbus, kai kalbame apie pjūvių ir įbrėžimų ar kitų žaizdų gijimą.

Organizmui stokojant cinko, sulėtėja ir baltymų, angliavandenių bei riebalų metabolizmo procesai, paprastai tariant, kūnas negali gerai suvirškinti maisto ir tinkamai įsisavinti maistinių medžiagų. Dėl šios priežasties įvairaus amžiaus žmonėms dažniausiai ne tik trūksta energijos, bet ir tampa labai sunku numesti svorio. Cinko trūkumas dažnai neigiamai paveikia ir insulino kiekį, todėl dažnai sukelia sveikatai žalingus cukraus kiekio kraujyje pokyčius, galinčius baigtis rimtomis kraujotakos ligomis.

Kokybiški papildai: kaip atsirinkti?

Net ir žinant, kokių papildų trūksta jūsų organizmui nuspręsti, kokie vitaminai vyrams galėtų būti geriausiu pasirinkimu kainos ir kokybės atžvilgiu, gali padėti išsamesnis konkrečių produktų įvertinimas.

Visų pirma, renkantis papildus specialistai rekomenduoja atsižvelgti į dienos vertės procentą. Nors ant papildų pakuotės dažnai rašoma, jog vitaminų tabletėje yra konkrečių medžiagų visos dienos norma, vertėtų atsižvelgti į tai, jog kiekvieno organizmo medžiagų poreikis gali būti skirtingas – priklausomai nuo amžiaus, mitybos, lėtinių ligų. Taigi, prieš pradedant vartoti bet kokį naują produktą, reikėtų įsitikinti, kad neviršysite reikiamos konkrečių medžiagų dienos normos. Neretai pasitaiko ir atvejų, kai papildai pasižymi labai didele būtiniausių medžiagų norma, tačiau jų sudėtyje nėra papildomų, mažiau žinomų, bet ne mažiau svarbių sudedamųjų elementų, būtinų bendram geros sveikatos palaikymui.

Antra, geriausiai žinomi prekių ženklai – nebūtinai yra geriausias pasirinkimas jūsų individualiam organizmui, o kartu ir geriausi vitaminai vyrams. Praktika rodo, jog į papildų rinką patekę, iš tiesų kokybiški produktai savo vartotoją be didelių sunkumų randa tiesiog dėl savo efektyvumo. Todėl, ieškantiems kokybės, rekomenduojama daugiau dėmesio skirti papildų pakuotėms, ant kurių rasite ne tik išsamų produkto aprašymą, bet ir informaciją, susijusią su jų efektyvumą ir patikimumą patvirtinančiais tyrimais.

Trečia, nereikėtų stebėtis faktu, jog geriausi vitaminai vyrams turi pasižymėti ne tik aukšta kokybe, bet ir nemaža kaina. Tai dar viena priežastis skaičiuoti, kiek reikiamų medžiagų yra planuojamų įsigyti papildų kapsulėje. Nors kai kurie papildai gali pasirodyti ypač patrauklūs dideliu tablečių kiekiu ir maža kaina, dažniausiai tai – reklaminis triukas. Atsižvelkite ir į papildų galiojimo datą, kuri ne retai gali būti mažesnės vitaminų kainos priežastis.

Galiausiai, visuomet patikrinkite ir tai, ar jūsų pasirinktuose multivitaminuose nėra jums žalingų alergenų, tokių kaip pieno produktai, glitimas ar žuvies pėdsakai. Tiesa, jog paprastai kokybiški preparatai pasižymi minimaliu alergenų skaičiumi, o kartu ir sumažinta alergijos tikimybe. Renkantis šiuos preparatus būtina atsižvelgti ir į specialias sveikatos problemos, kurių atveju tam tikrų vitaminų ar papildų reikėtų vengti.

Geriausi vitaminai vyrams – kokios formulės ieškoti?

Palaikyti optimalų svarbiausių medžiagų kiekį savo organizme kiekvienam vyrui ypač svarbu, net ir tuo atveju, kai nejaučiama jokių neįprastų simptomų, dažnai signalizuojančių apie tam tikrų medžiagų trūkumą. Atsižvelgiant į tai, jog šiuolaikinio vyro gyvenimas – jau ir taip pilnas įvairių iššūkių, rūpintis savo sveikata ir kūnu, bei ieškoti tinkamiausių papildų savo organizmui, dažnai tiesiog pritrūksta laiko.

Net 12 vitaminų, 7 mineralų rūšis, 5 augalinius ekstraktus, kofermentą Q10 bei daugiau savijautai itin naudingų elementų galite rasti specialiai vyrams subalansuotame SAPIENS papildų rinkinyje. Atsižvelgiant į tai, jog dažnu atveju įvairūs papildai vyrams būna itin riboto efektyvumo – vienos juose esančios medžiagos blokuoja kitų veiklą, SAPIENS kartu su Lietuvos mokslininkais išsprendė šia problemą, sukurdama šiuolaikinio vyro poreikiams skirtą, su šių dienų mitybos įpročiais puikiai derantį produktą.

Kuriant minėtus papildus gerokai daugiau dėmesio buvo skirta faktui, kad šiuolaikinio vyro organizmui skirtingu paros metu medžiagų taip pat reikia ne vienodų. Dėl šios priežasties SAPIENS papildų komplektą sudaro vitaminai vyrams, vartojami ryte, bei papildai, skirti vakarui. Rytui skirtų vitaminų kapsulėje rasite platų vitaminų ir natūralių ekstraktų spektrą, o tokie vitaminai, kaip C, B6 ar B12 padės palaikyti geresnę nervų bei visos bendros imuninės sistemos veiklą (svarbus normaliai imuninės sistemos veiklai). Šie papildai taip pat praturtinti ginkmedžio, ženšenio bei česnako ekstraktais bei sparčiai populiarėjančiu mėlynių uogų ekstraktu, mažinančiu nuovargį.

Vakarui skirtų papildų kompleksas praturtintas dar didesniu vitaminų kiekiu: vitaminais K, D, E bei A, kurie vyro organizme atlieka itin svarbią funkciją – padeda greičiau atsistatyti po aktyvios ir iššūkių kupinos dienos. Vakariniame komplekse taip pat gausu ir tokių organizmui svarbių mineralų, kaip magnis, kalcis, selenas ar cinkas, kurie gali pagerinti odos, plaukų ir nagų būklę. Kartu su šiais papildais gausite reikiamą cinko, svarbaus regėjimui, bei magnio, svarbaus raumenų funkcijoms bei širdies veiklai dienos normas. Papildų pagalba užsitikrinsite ir reikiamą vitamino D, padedančio stiprinti kaulų struktūrą, dienos normą. Kaip jau minėjome anksčiau, šis vitaminas ypač svarbus ir sureguliuojant tinkamą testosterono gamybą, kuri taip pat turi tiesioginės įtakos ir vyrų potencijai. Vakariniame vitaminų komplekse rasite ir svarbių mineralų, tokių kaip magnis, selenas, užtikrinančių normalią organizmo veiklą net ir tomis dienomis, kai susiduriate su dideliu streso kiekiu.

Geriau nei bet kas kitas žinome, jog būti aktyviu tėčiu, dėmesingu vyru, nuolat tobulėjančiu specialistu profesinėje srityje bei stipriu partneriu – reikalauja ne mažai pastangų. Kad su šiomis, kasdienėmis užduotimis susidoroti būtų lengviau, pasirūpinkite puikia savo sveikata – subalansuotu vitaminų, mineralų ir ekstraktų rinkiniu specialiai vyrams.

sapiens.lt puslapyje yra naudojami slapukai. Naršydami toliau svetainėje Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais, kurie automatiškai nustatomi tam, kad svetainė veiktų tinkamai ir jų išjungti negalite. Visi slapukai apibūdinti ir jų sąrašas pateiktas žemiau esančioje nuorodoje. Sutikimą galėsite bet kada atšaukti, o slapukus ištrinti. Sužinokite daugiau