Menopauzė: kaip priimti pokyčius ir pagerinti savijautą

Sapiens laboratorija
Temos: Nervų sistemai Energijai Gerai savijautai B grupės vitaminai

Menopauzė yra natūralus moters gyvenimo etapas, dažnai kupinas įvairių pokyčių bei emocinių iššūkių. Nors pasitaiko atvejų, kai menopauzės simptomai yra vos jaučiami, kiekvienos moters patirtis yra unikali. Daugelis susiduria su fiziniais bei emociniais sunkumais, kurie gali stipriai paveikti kasdienį gyvenimą.

Šio straipsnio tikslas yra apžvelgti menopauzę, dažniausius jos simptomus ir pateikti praktinių patarimų, kaip pagerinti gyvenimo kokybę šiuo pokyčių laikotarpiu.

Kas yra menopauzė?

Menopauzė yra natūralus procesas moters gyvenime, kai dėl hormoninių pokyčių išnyksta menstruacijos, kas reiškia vaisingumo etapo pabaigą. Šis procesas dažnai yra lydimas įvairių fizinių bei emocinių simptomų, nes moters organizmas turi prisitaikyti prie naujų hormonų lygių.

Nors kiekvienos moters patirtis yra skirtinga, paprastai menopauzė prasideda nuo 45 iki 55 metų. Svarbu žinoti, kad menopauzė yra skiriama į tris etapus:

Menopauzės simptomai

Kadangi menopauzė yra organizmo pokyčių metas, moterims atitinkamai pasireiškia įvairūs simptomai, kurie gali būti tiek fiziniai, tiek psichologiniai. Pateikiame keletą dažniausiai pasireiškiančių simptomų:

Kai kurios moterys taip pat jaučia padidėjusį širdies plakimą, galvos svaigimą, svorio augimą, plaukų slinkimą, nagų lūžinėjimą bei susiduria su dėmesio koncentracijos sutrikimais. Menopauzei yra būdingas kaulų tankio mažėjimas, kuris ilgainiui gali sukelti osteoporozę. Šie simptomai dažnai yra susiję su hormonų disbalansu, kuris atsiranda, kai organizmas nustoja gaminti didelius estrogeno kiekius.

Kas gali palengvinti menopauzės simptomus?

Jeigu susiduriate su itin varginančiais menopauzės simptomais, galite kreiptis į gydytoją pasitarti, kaip būtų galima juos palengvinti. Menopauzė gali trukti bent kelis metus, tad kankintis neverta. Taip pat pateikiame keletas būdų, kurie gali padėti sumažinti menopauzės simptomų intensyvumą.

Kaip atrasti emocinę ramybę prasidėjus menopauzei?

Nors menopauzė yra natūrali kiekvienos moters gyvenimo dalis, pokyčių priėmimas gali būti iššūkis. Minėti streso valdymo pratimai (joga arba meditacija) bei fizinis aktyvumas gali padėti jaustis geriau ne tik fiziškai, bet ir emociškai. Pateikiame dar keletą būdų, kaip naują gyvenimo etapą priimti lengviau.

Vitaminai, kurie gali padėti menopauzės metu

Be fizinių ir emocinių būdų palengvinti menopauzės simptomus, vitaminai taip pat vaidina svarbų vaidmenį šiame moters organizmo etape. Pateikiame keletą vitaminų, kuriuos, su gydytojo rekomendacija, galima vartoti norint jaustis geriau.

Menopauzė yra neišvengiamas ir natūralus moters organizmo procesas. Nors fiziniai ir emociniai pokyčiai gali būti sudėtingi, juos įmanoma suvaldyti tinkamai rūpinantis savo kūnu ir emocine būkle. Sveika gyvensena, subalansuota mityba ir reguliarus fizinis aktyvumas gali padėti sušvelninti nemalonius simptomus, o emocinis palaikymas leis priimti šiuos pokyčius lengviau. Menopauzė yra dar vienas gyvenimo etapas kelyje link savęs pažinimo ir asmeninio augimo.

sapiens.lt puslapyje yra naudojami slapukai. Naršydami toliau svetainėje Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais, kurie automatiškai nustatomi tam, kad svetainė veiktų tinkamai ir jų išjungti negalite. Visi slapukai apibūdinti ir jų sąrašas pateiktas žemiau esančioje nuorodoje. Sutikimą galėsite bet kada atšaukti, o slapukus ištrinti.