Didysis vasaros išpardavimas Didysis vasaros išpardavimas

Ašvaganda: raktas į ramybę ir sveikatą

Sapiens laboratorija
Temos: Nervų sistemai Imunitetui Energijai Gerai savijautai

Ašvaganda (botaninis vardas – Withania somnifera) yra populiarus Ajurvedos medicinos augalas, plačiai vartojamas tūkstančius metų. Šis augalas, dažnai vadinamas „Indijos ženšeniu“ arba „migdomąja vitanija“, garsėja savo ypatingomis savybėmis, kurios padeda sumažinti stresą. Šiandien šis senas augalas yra atrandamas iš naujo, kaip gamtos dovana, kurios galią pripažįsta ne tik alternatyviosios, bet ir moderniosios medicinos atstovai.

Kaip ašvaganda gali padėti šiuolaikiniam žmogui, ieškančiam ramybės, stiprybės ir geros sveikatos? Šiame straipsnyje atsakysime į svarbiausius klausimus apie ašvagandos poveikį organizmui.

Ašvagandos nauda organizmui

Ašvaganda yra paplitusi pietryčių Azijoje, o didžiausios plantacijos yra auginamos Indijoje. Nors pats augalas turi vaisius, jie yra nėra valgomi – naudingomis savybėmis pasižymi augalo šaknys. Vis populiarėjanti ašvaganda turi daugybę naudingų savybių, kurios teigiamai veikia organizmo veiklą. Pateikiame keletą populiariausių priežasčių, kodėl verta pagalvoti apie ašvagandos vartojimą:

Naudingosios ašvagandos savybės

Žinant ašvagandos naudą organizmui, natūralu, jog kyla klausimas – kokios medžiagos šį augalą padaro tokiu ypatingu? Trumpai tariant, ašvaganda pasižymi turtinga chemine sudėtimi, kurioje yra daug bioaktyvių junginių, tokių kaip:

Kada patariama pradėti vartoti ašvagandą?

Ašvaganda yra vartojama kaip maisto papildas, dažniausiai kai:

Svarbu paminėti, kad ašvaganda gali būti vartojama įvairiais būdais – kiekvienas gali išsirinkti sau patogų variantą.

Kada negalima vartoti ašvagandos?

Nepaisant daugybės privalumų, išvardintų šiame straipsnyje, ašvaganda nėra tinkama vartoti visiems. Prieš vartojant šį maisto papildą, visų pirma rekomenduojama pasitarti su savo gydytoju dėl galimų šalutinių poveikių. Ašvaganda gali sukelti trumpalaikius virškinimo sutrikimus, padidėjusį jautrumą ir mažinti kraujospūdį. Taip pat ašvagandos negalima vartoti:

Ašvaganda yra vertingas augalas, kuris gali padėti pagerinti bendrą organizmo sveikatą ir savijautą. Jos naudingosios savybės apima streso ir nerimo mažinimą, energijos ir ištvermės didinimą, imuninės sistemos stiprinimą bei kognityvinių funkcijų gerinimą. Tačiau, kaip ir su bet kokiais maisto papildais, svarbu tiksliai žinoti, kada ir kaip ją vartoti. Taip pat prieš ašvagandos vartojimą reikėtų pasitarti su gydytoju, ypač jei turite kokių nors sveikatos sutrikimų.

sapiens.lt puslapyje yra naudojami slapukai. Naršydami toliau svetainėje Jūs sutinkate su būtinaisiais slapukais, kurie automatiškai nustatomi tam, kad svetainė veiktų tinkamai ir jų išjungti negalite. Visi slapukai apibūdinti ir jų sąrašas pateiktas žemiau esančioje nuorodoje. Sutikimą galėsite bet kada atšaukti, o slapukus ištrinti.